Vyrobte si vlastní želatinové mýdlo!

Želé mýdlo domácí výroby

Milují vaše děti koupání? Tak si s námi vyrobte domácí mýdlo, návod je velmi jednoduchý a zvládnou ho i malé ručičky. Vyrobte si doma želé mýdlo do koupele, které budou děti chtít vyzkoušet ještě dneska večer. Budeme rádi, když se námi podělíte se zkušenostmi s podobnými výrobky a zašlete je na náš facebook, nebo na mailovou adresu: [email protected]

Co budeme potřebovat:

Mísu

Lžíci, lžičku

Tyčový mixér

Silikonové formičky

Struhadlo

Dezinfekci na povrchy (já používám dědovu slivovici ve spreji)

 

Suroviny:

133g tuhého mýdla

125g destilované vody

7g soli

10 kapek esenciálního oleje (použij co máš doma a co ti voní, já zvolila citrusy a mátu)

Pár kapek potravinářského barviva (nebo trošku mici, ale i bez barviva to jde)

Postup:

  1. Vydezinfikujeme všechno náčiní se kterým budeme pracovat.
  2. Olivové nebo jiné nebarvené mýdlo nastrouhej na jemno. Některá mýdla mohou při strouhání prášit, pracuj opatrně, ať mýdlový prach nevdechneš. Pro jistotu je možné chránit se respirátorem.

  3. V dostatečně vysoké nádobě ohřej (jde to i v mikrovlnce) destilovanou vodu na cca 70°C (poznáš to tak, že neudržíš ve vodě prst.
  4. Do vody nasyp želatinu a pořádně ji rozmíchej, dokud se zcela nerozpustí. Přidej nastrouhané mýdlo, sůl, esenciální olej a barvivo. Všechno důkladně promixuj tyčovým mixérem do hladké hmoty bez cucků.


  5. Hmotu rozděl do připravených silikonových formiček a nech přes noc zatuhnout v lednici. Želé z forem opatrně vyloupni a skladuj v uzavřené sklenici v ledničce. Používej místo mýdla 🙂