Pokud máš schované nějaké kamínky, vyrob z nich skvělou dekoraci!

Zdobení kamínků

Popusťte uzdu fantazie nebo se inspirujte obrázky na obrázcích. Namaluj barvičkami na kámen obrázek a vytvoř skvělé dekorační dílo. Jednoduchý návod na krásný výrobek, který si můžeš vyrobit doma, z běžně dostupných výtvarných pomůcek a nasbíraných kamínků. Budeme rádi, když se nám s hotovým výrobkem pochlubíte tak, že zašlete fotografii vašich výrobků na náš facebook, nebo na mailovou adresu: [email protected]

 

Malujeme na kameny

 

Cíl aktivity: rozvíjení kreativity a fantazie. Seznámení se s netradičním výtvarným podkladem. Podpora vnímání okolí a předmětů, vnímání okolního světa.

 

Materiál:

 • Několik kamenů různých tvarů a velikostí
 • Art barvy nebo akrylové barvy
 • štětce
 • kelímek na vodu
 • podložka
 • špejle

 

 

Postup:

 

 1. Na procházkách a výletech si můžete nasbírat zajímavé kameny a kamínky, které se nabízejí k dalšímu zpracování. Některé kameny svým tvarem již představují konkrétní věc, některým je třeba trošku pomoct. My vám teď ukážeme několik výtvarných nápadů, které se dají na kameny přenést.

 

 1. Budete potřebovat akrylové barvy, štětce, kelímek na vodu a pracovní podložku. Tyto pomůcky si připravte na pracovní stůl.

 

 1. Doporučujeme používat zprvu menší kameny, které se nám vejdou do dlaně. Postupně, až se vaše malování zdokonalí, můžete malovat na velké kameny.

 

 1. Navrhněte si obrázek, který přemalujete na kamínek. Můžete kámen nejdříve přetřít jednou barvou, která bude tvořit podkladové pole. Není to však povinností. Kameny jsou krásné i bez přemalování.

 

 1. Naše obrázky vám mohou pomoci v případě, že nemáte nápad, jak si s kameny výtvarně poradit. Časem však zjistíte, že naše inspiromaty nebudete potřebovat. Sama vaše fantazie
  a především fantazie dětí si poradí.

 

 1. Nezapomeňte, že z každé vycházky je vhodné si přinést domů nějaký kamínek a schovat si ho na další malování.