Vyjdi do přírody, nasbírej ulity a vyrob skvělou jarní dekoraci!

Vyrob si skvělého barevného šneka!

Jednoduchý návod na krásný výrobek, který si můžeš vyrobit doma, z běžně dostupných pomůcek, výtvarných materiálů a prázdných šnečích ulit, které zrovna teď, snadno najdeš v trávě kolem domu. Budeme rádi, když se nám s hotovým výrobkem pochlubíte tak, že zašlete fotografii vašich výrobků na náš facebook, nebo na mailovou adresu: [email protected].cz


Cíl aktivity:
Rozvoj schopnosti zpracovat a kombinovat netradiční materiály, rozvoj technické dovednosti při práci se štětcem a barvami, rozvoj prostorového vidění při modelování
z plastelíny

 

Materiál:
– prázdné ulity od šneků
– akrylové barvy
– štětce různých tlouštěk
– kelímek na vodu
– pracovní podložku
– špejle dřevěné
– balíček plastelíny 

 

Postup:
1. Při jarních procházkách v období, kdy ještě nevyrůstá nová tráva, je vidět v lese a kolem vody spousta prázdných šnečích ulit. Tyto ulity můžete využít k vašemu výtvarnému tvoření a spolu se svým dítětem, třeba po přečtení několika kapitol z Knížky Ferdy mravence, vyrobit vlastní šnečí svět, šnečí rodinku.

 

2. Nejprve si připravte pracovní podložku, na které postupně nabarvíte ulity . Nemusíte používat jenom štětec, můžete barvu nanášet pomocí prstů, vznikne tak krásně pestrobarevný podklad, který potom můžete už jen dozdobit jednobarevnými puntíky.

 

 

3. V čase, který potřebujete, aby nabarvené ulity uschly, vytvoříte z plastelíny šnekům tělíčka . Vyválíte z jedné celé barvy plastelíny váleček a na jednom jeho konci pomocí palce a ukazováčku vytvarujete šnekovi tykadla.

 

 

4. Potom z bílé a černé plastelíny vytvořte dvě větší a dvě maličké kuličky, rozplácněte je, položte na sebe a vzniknou vám oči, které přitlačte na tělíčko.

5. A teď už jen zbývá pomalovat šnekům domečky. Použijte k tomu malý kulatý štětec (asi č. 2 až 4) nebo špejli, pomocí níž se dají dělat krásně pravidelné tečky. Můžete na domeček namalovat také okna a dveře, tak jak to měl zlý šnek v Knížce Ferdy mravence.

6. Nakonec vytvořte pro šneky obydlíčko – třeba v krabici od bot, které můžete vystlat opravdovou trávou a kameny a vymyslete spolu s dítětem příběh, který šnečí rodinka právě prožívá.