Budova Střediska volného času

Naše hlavní budova na ulici Dlouhá 39 v Pohořelicích

Zde se nachází ústřední budova a hlavní základna pro všechny naše aktivity. V budově najdete kancelář ředitele, sídlí zde pedagogové volného času a další provozní personál. „Domeček“ poskytuje veškeré zázemí pro výtvarné kroužky a výtvarné aktivity, je zde umístěna dílna leteckých modelářů, klubovna mateřského centra a klubovna vodáků, turistů a horolezců. Naše zahrada poskytuje prostor různorodé venkovní aktivity pro všechny věkové kategorie. V blízkosti „Domečku“ se nachází nově vybavené venkovní sportoviště, které využíváme pro trénování v několika sportovních kroužcích.

Budouva slouží jako zázemí pro interní zaměstnance (kanceláře), 1 učebna pro zájmové vzdělávání, 1 herna, 1 ředitelna, kuchyňka a sociální zařízení,1 sklad, 1 šatna pro personál, zahradní, sklepní a půdní prostory k uskladnění materiálu, technická dílna pro potřeby provozních zaměstnanců. Budova a prostory dvorní části pozemku jsou nově opravené, slouží k venkovních aktivitám a činnostem členů i veřejnosti.

V areálu máme vybudováno dopravní hřiště k zajišťování systematické dopravní výchovy pro žáky škol.

Přilehlá zahrada slouží k relaxaci, odpočinku, jako oddychový koutek pro maminky s dětmi, je zde zázemí se skluzavkou, zahradními houpačkami, průlezkami pro děti, k posezení, hřiště na různé aktivity a hry jako jsou šachy, člověče nezlob se atd.