Putování kapříka Pepíka

Úvodní slovo:
Pracovníci Střediska volného času Pohořelice připravili v této nelehké době plné zákazů a omezení další hru, jejíž hlavním smyslem je aktivně a podnětně strávit volný čas. „Putování kapříka Pepíka” je inspirováno GEOCACHINGEM, tedy hledáním populárních „kešek”. Rodiče společně s dětmi můžete vyrazit na procházku po zákoutích Pohořelic. Na základě 6 fotografií budete hledat 6 „kešek”. Úkolů bude několik:

  • najít skryté „kešky”
  • zaznamenat do přiložené mapy přesnou polohu nálezů
  • splnit kvízy a jejich řešení zapsat do tajenky,
  • doplnit tajenku, která bude sloužit jako odemykací heslo k instrukcím jak nalézt hlavní – MYSTERY CACHE

Hra je přizpůsobena dnešní společenské situaci, kdy je vyžadována bezkontaktnost, neshlukování a omezení společenského styku kontaktů. Hrát hru můžete kdykoliv, procházení stanovišť není organizováno, pro zážitek ze hry se můžete rozhodnout v jakoukoliv dobu dle vaší potřeby
a možností.

Průvodní příběh
„Kapřík Pepík“ je pohořelský kapr, který bydlí se svými rodiči a sourozenci v Pohořelickém rybníce. Pepík byl neposedný kapřík, který vymýšlel všelijaké lumpárny. Často ho maminka varovala:

Pepíku, Pepíku, nepluj k hrázi rybníku,
strhne-li tě silný proud, nebudem už spolu plout.

Pepík ale maminku neposlechl, jeho zvědavost byla silnější než on. Když se přiblížil k hrázi, stáhl ho silný proud a bylo zle. Pepík svištěl
potokem jako po tobogánu, který ho zavedl do nejrůznějších koutů Pohořelic. Na své cestě zažíval dobrodružství, po kterém vždy toužil.
Zároveň však, navštívil i spoustu odlehlých míst, kde nepotkal ani šupinku. Čím déle bloudil Pohořelicemi, tím více začal litovat, že maminku neposlechl. Kamarádi pomozte nám kapříka Pepíka najít a zachránit.

Pravidla:

Obtížnost hry: středně náročná
Určeno: pro samostatné děti nebo rodiny s dětmi
Délka hry: záleží na vaší rychlosti, dá se zvládnout za odpoledne nebo rozložit do více dnů, podle vašich potřeb.
Vybavení: tužka, pravítko, mapa s hracím plánem, SMART telefon s čtečkou QR kódů a troška datového připojení, předmět na výměnu (drobná věc, mini hračka apod. dle vašich možností).
Start a cíl: Není určeno, ideální trasu si hledáte sami.
Kde získat mapu s úkoly: Podklady získáš zde:

PDF ke stažení a vytištění nalezneš zde.

nebo pomocí QR kódu na nástěnkách SVČ Pohořelice (Dlouhá 39, Tyršova 587, autobusová zastávka v centru města). Využijte možnost vyzvednutí mapy ze speciálního boxu, který je umístěn na plotě SVČ Dlouhá 39.
Důležité: Mapu s úkoly (2 stránky) vezmi s sebou, nezapomeň na tužku, pravítko, telefon a drobný předmět na výměnu.


Popis hry: Na hracím plánu nalezneš fotografie 6 stanovišť. Podle fotografie nalezni přesné místo, odkud byla fotografie pořízena. Pokud si budeš jistý, porozhlédni se kolem a hledej skrytou krabičku s „keškou. Otevři krabičku, splň úkol a řešení zapiš do prázdné tajenky a pozor, zaznamenej přesnou polohu, odkud fotograf fotku pořídil (bude se hodit později). Až nalezneš všech 6 „keší”, a budeš mít zkompletovanou tajenku, sečti čísla, výsledek zapiš a právě jsi obdržel důležitý KÓD. Závěrem tě čeká poslední úkol, který nalezneš po načtení QR kódu.
KÓD slouží jako odemykací heslo, využij SMART telefon, QR čtečku a datové připojení, úkol můžete splnit přímo v terénu nebo doma.
Heslo ti pomůže získat instrukce k nalezení závěrečně MYSTERY „keš”.
Odměna: Pokud budete postupovat správně a nalezneš MYSTERY CACHE/”keš”, zalogujte se a vymněnte si přinesený předmět v „kešce”, podle vaší volby. Dozvíš se jak to dopadlo s kapříkem Pepíkem, hra bude u konce.
Uvítáme, když nám na sociální sítě nasdílíte fotografii pořízenou během hry.

Načti QR kód, zadej číslo tajného kódu jako odemykací heslo (využij SMART telefon, QR čtečku a datové připojení) a splň úkol (v terénu, nebo pohodlně doma). Heslo a QR kód ti pomůže získat podrobné instrukce k nalezení závěrečně MYSTERY CACHE/„keš”.

Tajenka:
sečti čísla, které získáš splněním úkolů z jednotlivých kešek

Součet čísel ti dá tajný kód. Kódem posléze odemkneš instrukce skryté v odkazu, který získáš načtením qr kódu.