Přihlášky na Letní tábory budou od 1. března k dispozici na SVČ Dlouhá 39, nebo u pracovníků SVČ

Tábory se plní velmi rychle, tak neváhejte a přihlaste se co nejdříve.

Letní táborová činnost Střediska volného času Pohořelice

Každé dítě touží po dobrodružství, po kamarádech, po navazování přátelství. Ideálním řešením je poslat dítě na tábor. Je však nutné zvolit takový typ dětské rekreace, která bude odpovídat zájmům a věkovým zvláštnostem každého dítěte. Pomalu se blíží prázdniny a s nimi i doba letních táborů. Nabízíme vám několik druhů letních táborů, ze kterých si můžete zvolit ten, který nejvíce odpovídá vašim představám. Upozorňujeme, že kvůli velkému zájmu, je nutné si vybrat vhodný tábor co nejdříve a přijít se přihlásit. Věříme, že si vyberete.

Komunikace s rodiči během tábora

Jedete poprvé na tábor a máte obavy, jak vše proběhne a co se na táboře bude po celý den dít? Nezoufejte! Každý si může zavolat a zeptat se na spoustu informací o konkrétním táboře. Chcete poslat svoje dítě na tábor? O co je dobré se zajímat před táborem, co je třeba vyřídit? Jak se chovat, když je dítě na táboře a jak po jeho návratu? Zde pro vás máme několik základních rad, které vám pomohou k tomu, aby tábor byl pro vaše dítě příjemnou a nezapomenutelnou částí prázdnin.
Před rozhodnutím, zda dítě poslat na tábor, či ne, by si rodiče měli položit několik otázek. K té první patří především proč dítě jede na tábor a zda chce samo jet. Další položená otázka by se měla týkat toho, zda dítě bude mít na táboře vrstevníky a děti obdobných zájmů. Pokud jede dítě na tábor poprvé, doporučujeme vám vyprávět dítěti vlastní zážitky, pochopitelně ty příjemné (pokud nemáte vlastní zkušenosti, tak jistě mezi blízkými najdete někoho, kdo tyto zkušenosti má).
Pro dítě je také důležité, aby o táboře, na který jede, mělo co nejvíce informací. Ty jsou důležité z toho důvodu, aby cesta na tábor pro něho nebyla cestou do neznáma. Uvědomte si, že pro dítě by měl být tábor součástí prázdninového programu. Nesmí mít pocit, že je na tábor dáno „za trest“ nebo z důvodu, že rodiče například odjíždějí do zahraničí a dítě nechají v ČR. 

Rady pro výběr tábora:

– Nejdůležitější je zaměření tábora. Vyberte takový, jaký bude vyhovovat vaší povaze.
– Zvolte ubytování, které odpovídá představám vašim i rodičů – ve stanech, v chatkách, či budovách.
– Promyslete si, jak dlouho, ten který tábor trvá.
– Zajímejte se o přesný program tábora.
– Chtějte vědět, jak se budou děti na táboře stravovat.
– Zjistěte si, jaké mají vedoucí zkušenosti s vedením tábora a podobných dětských akcí.
– U každého tábora nad 20 dětí musí být absolvent zdravotnického kurzu.
– Zeptejte se, co zahrnuje cena. Je dobré znát storno podmínky.

Ptejte se na vše, co vás zajímá. Jde přece o vaše dítě a váš tábor