Discgolf (2. třída - 18 let)

pondělí 14:30- 16:00 hod.
místo: SVČ Tyršova 587/městský park
vedoucí: Mgr. Jan Rozehnal
cena: 800 Kč/školní rok

DiscGolf je atraktivní sportovní disciplína a stále více oblíbená volnočasová aktivita. Jedná se o obdobu klasického golfu – namísto holí a míčků se používají létající talíře (frisbee), místo jamek pak speciální koše. Frisbee golf, jak je také někdy tento sport označován, vznikl v 70. letech v USA a od té doby získal již statisíce příznivců po celém světě. DiscGolf je nenáročný rekreační (ale i profi) sport, který se naučíte hrát během chvíle a nezáleží přitom na pohlaví ani věku.

 

Jak se DiscGolf hraje?

Cílem hry je, stejně jako v golfu, dokončit hřiště co nejmenším počtem hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl – jamku, která je zpravidla tvořena discgolfovým košem. Po prvním výhozu hráč pokračuje z místa, kam disk dopadl a takto hází, dokud se netrefí do koše.

Hřiště býva navržena tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře či vodní plochy a ukázali svoje schopnosti házet různé hody. Vítězem se stává hráč, který dokončí celé hřiště (nejčastěji sestávající z 9, 12 nebo 18 jamek) nejmenším počtem hodů.

V současné době budeme využívat nově otevřené 10-ti jamkové hřiště v místním parku v Pohořelicích.

Fotografie ze slavnostního otevření hřiště.