Nerf liga (7 - 18 let)

pondělí 14:00-15:30 hod.
místo: Sokolovna Pohořelice
čtvrtek 15:00-16:30 hod.
místo: Sokolovna Pohořelice
vedoucí: Mgr. Dušan Hauser
cena: 1000,- Kč/školní rok

V kroužku se naučíš nejen hrát s airsoftovou zbraní systému „Nerf“, ale i taktickému myšlení, týmové spolupráci. Během školního roku se zúčastníme závodních turnajů v soutěžích Nerf Ligy. Mnoho dětí potřebuje v dnešní době stále nové výzvy, kreativní a inovativní aktivity v oblasti volného času. Nerf liga nabízí tradiční sportovní hru s netradičním zaměřením a s možností využití populárních a dnes trendových pistolek a pušek NERF. Chceme hravou sportovní ligou ukázat dětem možnost týmové spolupráce, se zaměřením na společenské a sportovní uplatnění pro kolektiv stejných vrstevníků. V této hře dokážeme u dětí vyzdvihnout a rozvinout základní klíčové kompetence, které mohou pomoci ve výchově a vzdělávání, v mezilidských vztazích a uplatnění v osobním vývoji jedince ve společnosti. Nerf hra umožňuje využít dětskou zbraň – hračku, k týmové sportovní hře, kde je rozvíjena sociální oblast, týmovost, a pomáhá také ke zvyšování emoční inteligence jedince.

Nerf airsoftové zbraně jsou velmi oblíbené, snad v každé rodině, kde jsou kluci, dnes nějakou najdete. NERFLiga bude něco zcela nového, první možnost, jak klukovské hraní pojmout víc sportovně,“ vysvětluje ředitel NERFLigy Jan Vodička. Organizátorem je Česká pedagogická komora ve spolupráci se společností Hasbro, koordinátory ligy v regionech budou domy dětí a mládeže a střediska volného času.

Pedagogové volného času soutěž vítají, protože cílí na skupinu dětí, zejména chlapců, které je těžké zaujmou pro standardní sporty či jiné volnočasové aktivity. „Jsou to děti, které mají rády akci, strategie… ale převážně si tyto zájmy realizují v počítačových hrách. Věřím, že NERFLiga má šanci je od počítačů zvednout,“ dodává Vodička. Přitom podle něj nejde jen o zábavu, NERFLiga učí soutěžící například spolupráci v týmu, společné práci na strategii.

Jak tedy přesně turnaj NERFLigy vypadá? Skládá se z jednotlivých soubojů mezi dvěma tříčlennými týmy, každý hráč má na sobě terč. Tím nejdůležitějším je ale soupeřův terč na protilehlé straně hřiště. Úkol je zdánlivě jednoduchý – trefit se v daném čase co nejvíce náboji do terče soupeře. Zároveň je však třeba bránit vlastní terč a nedat se soupeřem zasáhnout, protože zásah hráče znamená jeho vyřazení ze hry. Taktizování a herní strategii napomáhají překážky rozestavěné na hřišti. Fyzický kontakt mezi protivníky je zakázán a dodržování pravidel sledují rozhodčí.

Více informací: www.nerfliga.cz